درباره من و فلسفه وجودی این بلاگ!

من هاویر هستم. برنامه نویس موبایل و علاقه مند به دنیای نرم‌افزار آزاد، ادبیات، آشپزی و آسمون!

مدت زیادی هست که قصد ساختن یه وبلاگ و نوشتن رو داشتم، ولی خب به دلیل ترس انجامش ندادم. منظورم از ترس، ترس از اشتباه کردنه. از اینکه چیزی که می‌نویسم غلط داشته باشه. ترس از اینکه هنوز به حد کافی دانش و تسلط ندارم که بخوام بنویسم.
از طرف دیگه کمال‌گرایی هم مزید بر علت شده بود. به عنوان مثال مدت زیادی دنبال یه اسم مناسب برای وبلاگ می‌گشتم. بعدش گفتم خب حالا باید برم صفر تا صد طراحی و ساخت سایت رو یاد بگیرم و خودم وبلاگ رو بالا بیارم و … که خب می‌شه حدس زد که هدف اصلی که نوشتن بود عملی نشد!
حالا بعد از مدت ها همه ترس ها رو کنار گذاشتم و وبلاگ رو بالا آوردم و شروع به نوشتن کردم.

منظورم این نیست که دانش زیادی پیدا کردم یا قراره که بی اشتباه باشم! به این معنی که بله، همه این ترس ها هست. هیچ کس و هیچ چیز کامل نیست. قرار نیست آدم‌ها بدون اشتباه باشن. و نه به این معنی که سرسری و بی‌دقت کارمون رو انجام بدیم. به این معنی که تا جایی که نیازه (با توجه به مخاطب و هدف) و در توانمون هست دقت به خرج بدیم و کارمون رو باکیفیت انجام بدیم. باید این ترس‌ها رو شناخت و بهشون آگاه بود، ولی نباید اجازه داد که مانع کارمون بشن.
خب، برای ‌‌مشکل کمال‌گرایی هم فکری که کردم اینه که حداقل چیزایی که برای یک وبلاگ نیازه رو آماده کنم (دامنه، میزبانی، و یک سیستم مدیریت محتوا). برای دامنه که واقعا با چند کلیک می‌شه صاحب یه دامنه شد. برای میزبانی از سرویس آزاد و رایگان تاکس فامیلی استفاده کردم که تنظیمات خیلی راحت و سر راستی داره. برای سیستم مدیریت محتوا هم از وردپرس استفاده کردم که کار با اونم بسیار راحت هست. در کل بالا اومدن وبلاگ دو روز بیشتر طول نکشید (کاری که چند ساله به تعویق انداختمش!).
الان که تمام چیزا آماده هستن، تمرکزم رو میزارم روی نوشتن. قراره توی این وبلاگ در مورد چیزایی که بلد هستم یا هر تجربه‌های مفیدی که دارم و احساس می‌کنم برای دیگران هم می‌تونه به درد بخور باشه، بنویسم.

دلیل اینکه وبلاگ ساختم چیه؟
  • این کار هم باعث می‌شه خودم بیشتر یاد بگیرم (چونکه مجبور میشم برای چیزی که می‌نویسم حداقل یه بررسی بیشتری انجام بدم و خب همین باعث یادگیری بیشتر میشه)
  • هم اینکه چیزایی رو که بلدم با بقیه هم به اشتراک بزارم (خودم از افراد زیادی که این کار رو کردن بسیار یاد گرفتم و کمک کننده بوده برام)
  • به علاوه اینکه کمک می‌کنه با افراد بیشتری آشنا بشم. و خب، با بزرگتر شدن دنیای آدم، فکر می‌کنم که زندگی جذاب‌تر می‌شه 🙂